Ceník tenisové haly

Aktuálně

Roman Franta - Mistr ČR

19.7.2022

Roman Franta - Mistr ČR

V tenisovém areálu SK Tenis Malšovice Hradec Králové se o víkendu 15. – 17. července 2022 konalo uzavřené Mistrovství České republiky seniorů řazené do ITF S200. V kategorii 60+ nastoupil i hráč našeho oddílu Roman Franta. Hrálo se ve dvou skupinách. První skupinu vyhrál Mirko Grossman, hráč, který dlouhodobě vládne republikovému žebříčku. Druhou skupinu vyhrál Roman Franta. Vítězové obou skupin se následně v neděli utkali o titul Mistra České republiky. Romanova bilance s Mirko Grossmanem doposud nebyla dobrá, ještě s ním nikdy nevyhrál. Tentokrát se mu ale podařilo zvítězit, a to poměrně jednoznačným výsledkem 6:3, 6:1, a získat titul Mistra České republiky seniorů 2022.
K tomuto velkému úspěchu Romanovi moc gratuluji!
Honza Daněček

4.7.2022

Brigády do 30.6.22

Kdo neodpracoval brigády za první pololetí může uhradit částku dle HŘ. Termín do 7.7.2022. Seznam na odkazu brigády.

VV TO Sokol Dolní Počernice z.s.

Mistrovská utkání dospělých 25.6.2022 a zhodnocení sezóny

4.7.2022

Mistrovská utkání dospělých 25.6.2022 a zhodnocení sezóny

V sobotu 25.6. jsme měli sehrát závěrečné 7. kolo mistrovských utkání soutěže družstev. Tentokrát nás přivítalo deštivé počasí. Béčko muselo své utkání úplně odložit. Áčko nakonec díky našim kvalitním kurtům dokázalo své utkání odehrát v odpoledních hodinách.
A tým tedy sehrál svůj zápas v plánovaném termínu na domácích kurtech proti VŠTJ Ekonom Praha. Výsledkově jsme navázali na minulá utkání a po parádním výkonu všech jsme zvítězili 7:2. Nastoupili jsme v sestavě Honza Daněček, Ondra Duffek, Tomáš Brejcha, Roman Franta, Eliška Daněčková, Milena Bohm. Tentokrát již bylo rozhodnuto po dvouhrách, kdy jsme vedli 5:1 a čtyřhry jsme dohrávali za rozhodnutého stavu.
Tým B své utkání proti TK Praga-Vysočany odložil až během minulého týdne. Netradiční utkání nakonec skončilo výsledkem 8:1, další naší výhrou. Tým B tentokrát nastoupil v sestavě Roman Franta, Tomáš Neřold, Standa Pospíšil, Kuba Záhorský, Vráťa Jandák, Milena Bohm a Kristýna Pospíšilová. 
Při ohlédnutí za sezónou nás může snad jen trošku mrzet nejtěsnější možná prohra našeho B týmu na Konstruktivě, která nám vzala postup do 3. třídy. Jinak to byla parádní sezóna, ukázali jsme si, že i v 2. třídě, kterou hraje Áčko, jsme konkurenceschopní a můžeme vyhrávat (bilance 5 výher a 2 prohry). Béčko si zase potvrdilo, že máme dostatek kvalitních hráčů a hráček, abychom ve 4. třídě vyhrávali a tu 3. třídu si třeba příští rok uhráli (bilance 5 výher a 1 prohra). Oba naše týmy nakonec skončily na 2. místě ve svých soutěžích.
Těším se na příští sezónu a ještě jednou moc děkuji všem hráčům a hráčkám za jejich výkony v té letošní právě skončené! Myslím, že jsme reprezentovali oddíl tenisu a Sokol Dolní Počernice více než důstojně.

Honza Daněček

Roman Franta na turnaji ITF

30.6.2022

Roman Franta na turnaji ITF

Minulý týden proběhl mezinárodní turnaj veteránů ITF kategorie 700, kterého se účastnil i člen našeho tenisového oddílu Roman Franta. Jak Roman říká: „Jel jsem to tam zkusit a nakonec jsem ve Varech strávil téměř celý týden“. Turnaje se zúčastnilo mnoho českých i zahraničních tenistů, nejvíce z Německa, ale i ze Španělska, Slovenska, Rakouska, Anglie, Izraele, Brazílie, Ukrajiny,... V singlu se Roman dostal do semifinále, kde nakonec prohrál s vítězem turnaje a současnou tenisovou jedničkou v jeho kategorii 60+ Achimem Gassem. Čtyřhru hrál Roman s Němcem Rolandem Kastnerem z Mnichova, kterého vyřadil v prvním kole dvouhry. Evidentně ho Romanova hra zaujala, protože to byl právě Roland, kdo požádal Romana, zda by si s ním nezahrál čtyřhru. Spolu celý turnaj nakonec vyhráli. Romanovi moc gratuluji k těmto parádním výsledkům!

Honza Daněček

Pokud chcete otestovat svoji formu i vy, tak připomínám, že v termínu 9-10.7.2022 náš oddíl pořádá turnaj dospělých kat. D na domácích kurtech, ještě stále se můžete přihlásit. Odkaz zde na propozice turnaje je zde ČTS SoDoPo

25.6.2022

KURTY 25.6.2022

Kurty A a B nehratelné do odvolání ( uvolněno bude RS )  nutná úprava.

Kurty C, D, E budou dnes rezervovány ( v RS ) na mistrovské utkání ČTS.

děkujeme za pochopení.

za VV TO Sokol Dolní počernice z.s. 

T. Zoubek

9. ročník – Nazdárek 2022
Ani vedro, ani žízeň nezabránily masochistickým hráčům z Počernic odehrát 9. ročník stále populárnějšího turnaje Nazdárek. Specifického klání nazývaného svými zakladateli (Petr Polcar, Jan Kolečko) „menším lokálním Grand Slamem“ se letos zúčastnilo celkem 18 soutěžních, nesoutěžních i „ne“-tenistů. Los šesti skupin proběhl prazvláštně, postupová pravidla nepochopil nikdo, a nejlepší hráč základní fáze Pavel Boček s vyjádřením o nízké úrovni soupeřů prchl z kurtů již před vyřazovacími boji.
V horní části pavouka dominovali borci věhlasného družstva Buď Fit C, v té dolní se do závěrečných bojů prodrala omladina a Ivan. A byl to právě Ivan (rozuměj Procházka), který ve finálové bitvě bekhendových volnostylařů zesměšnil Petra Bartoníčka a opět po roce se stal korunovaným a nefalšovaným počernickým Nazdárkem. Třetí místo uchmátli společně a nerozdílně Kuba Záhorský se Štěpánem Zoubkem, gentlemanem turnaje byl vyhlášen Petr Polcar, královnami cateringu Jana Bártová a Květa Langhammerová.
Celkové výsledky:
1. Ivan Procházka
2. Petr Bartoníček
3. Kuba Záhorský, Štěpán Zoubek
5.-8. Honza Šnajdr, Tonda Melč, Petr Záhorský, Jirka Velička
P+J

...číst více

Mistrovská utkání dospělých 18.6.2022

18.6.2022

Mistrovská utkání dospělých 18.6.2022

V sobotu 18.6. jsme sehráli 6. kolo mistrovských utkání soutěže družstev. A zase to stálo za to! Již skládání sestavy bylo tentokrát více než napínavé. Přes spoustu omluvenek na poslední chvíli se nám nakonec podařilo složit kompletní oba týmy. Díky moc všem hráčům, kteří byli zdraví, udělali si čas a nastoupili. Speciální díky Vráťovi, který dorazil z naplánované grilovačky mimo Prahu v noci domů, aby ráno mohl nastoupit a byli jsme komplet, a Navymu, který i přes svoji „vachrlatou“ plotýnku nastoupil i do singla a nenechal nás ve štychu. 
A tým sehrál svůj zápas na kurtech SK Meteor Praha A a odvezl si těsnou výhru 5:4. Nastoupili jsme v sestavě, Honza Daněček, Ondra Duffek, Tomáš Brejcha, Roman Franta, Eliška Daněčková, Milena Bohm a do čtyřhry nastoupila ještě Martina Čížková. Po dvouhrách to bylo 3:3 a rozhodovalo se ve čtyřhrách. Holky stejně jako minule nezklamaly a tentokrát Eliška s Martinou získali důležitý bod pro nás, 4:3. O rozhodující bod se postarali Honza s Ondrou.
Tým B hrál utkání na domácích kurtech proti doposud neporaženému týmu LTC Svoboda Praha C. Nastoupili jsme v sestavě Vráťa Jandák, Tomáš Navarra, Štěpán Zoubek, Kuba Záhorský, Pavlína Bočková a Kiki Pospíšilová. Všichni zahráli parádně a pomohli k vítězství 6:3. První letošní start Navyho do dvouhry byl famózní a přinesl bod suverénním způsobem. Štěpán, Kuba a Pavlína si užívali sluníčko a tropické teploty déle, vybojovali své výhry ve třech setech. Po dvouhrách jsme vedli 4:2. Ve čtyřhrách ještě uspěli Pavlína s Kiki a Vráťa s Navym. Díky tomuto výsledku jsme si udrželi teoretickou šanci na postup a při příhodné shodě výsledků… Držte nám palce, rozhodne se v posledním mistrovském utkání.
Díky moc za tyto parádní výkony a výsledky, reprezentaci Tenisového oddílu Sokol Dolní Počernice. Těším se na vaše výkony v posledním mistrovském utkání, které se koná v sobotu 25.6. A tým se pokusí udržet vítěznou sérii na domácích kurtech proti VŠTJ Ekonom Praha. Tým B se představí venku na kurtech TK Praga-Vysočany. Držte nám palce!

Honza Daněček

NAZDÁREK 2022

NAZDÁREK 2022 je takový menší lokální Grand Slam.

Je to turnaj, ve kterém je těžké zvítězit. Nepostačí tenisová dovednost, nadstandardní fyzická příprava, psychická odolnost a skvělá forma, ale také musíte mít řádnou dávku štěstí.

...číst více

Mládež

Galerie

Kontakty

provozovatel
Sokol Dolní Počernice z.s.
IČ 45249504

adresa
Národních hrdinů 290
Dolní Počernice
190 12 Praha

tenis.sodopo@gmail.com

rezervace a správce areálu
Květa Langhamerová
+420 606378613

správce kurtů a webu
Tonda Zoubek
+420 724410088
azoubek@seznam.cz

trenér
Ondřej Duffek
+420 605457062
ondraduffek@icloud.com

trenér
Pavel Duffek
+420 603514994
duffis@seznam.cz

trenér
Stanislav Pospišil
+420 734589847
standik.pospisil@gmail.com

trenér
Štěpán Zoubek
+420 728428701
stepan.zoubek@seznam.cz

trenérka
Martina Čížková
+420 606415145
martinacizkova4@gmail.com

trenérka
Kristýna Pospišilová
+420 734589848
kristynka.pospisil@gmail.com

VÝBOR TENISOVÉHO ODDÍLU

Jiří Brejcha
+420 602 387 724
brejcha@bso.cz 

Pavel Duffek
+420 603 514 994
duffis@seznam.cz

Antonín Zoubek
+420 724 410 088
azoubek@seznam.cz 

Štěpán Lukeš
+420 724 220 666
mates44@yahoo.com 

Jan Daněček
+420 724 464 436
danecekj@centrum.cz

Partneři