Aktuálně

PAPRSEK 2022

6.8.2022

PAPRSEK 2022

9 ročník turnaje pro SLUNEČNÍ PAPRESK 6.8.2022 od 8:30 hod. Hostem letošního ročníku bude RICHARD GENZER. 

Startovné 500 Kč, během turnaje bude dražba ( cca ve 12 hod) výtěžěk bude věnován Spolku Sluneční Paprsek. 

Spolek Sluneční Paprsek

 Přihlásit se

Info. na tel. 724 410 080

Za VV TO Sokol Dolní Počernice z.s 

Tonda Zoubek 

Roman Franta na turnaji ITF

30.6.2022

Roman Franta na turnaji ITF

Minulý týden proběhl mezinárodní turnaj veteránů ITF kategorie 700, kterého se účastnil i člen našeho tenisového oddílu Roman Franta. Jak Roman říká: „Jel jsem to tam zkusit a nakonec jsem ve Varech strávil téměř celý týden“. Turnaje se zúčastnilo mnoho českých i zahraničních tenistů, nejvíce z Německa, ale i ze Španělska, Slovenska, Rakouska, Anglie, Izraele, Brazílie, Ukrajiny,... V singlu se Roman dostal do semifinále, kde nakonec prohrál s vítězem turnaje a současnou tenisovou jedničkou v jeho kategorii 60+ Achimem Gassem. Čtyřhru hrál Roman s Němcem Rolandem Kastnerem z Mnichova, kterého vyřadil v prvním kole dvouhry. Evidentně ho Romanova hra zaujala, protože to byl právě Roland, kdo požádal Romana, zda by si s ním nezahrál čtyřhru. Spolu celý turnaj nakonec vyhráli. Romanovi moc gratuluji k těmto parádním výsledkům!

Honza Daněček

Pokud chcete otestovat svoji formu i vy, tak připomínám, že v termínu 9-10.7.2022 náš oddíl pořádá turnaj dospělých kat. D na domácích kurtech, ještě stále se můžete přihlásit. Odkaz zde na propozice turnaje je zde ČTS SoDoPo

25.6.2022

KURTY 25.6.2022

Kurty A a B nehratelné do odvolání ( uvolněno bude RS )  nutná úprava.

Kurty C, D, E budou dnes rezervovány ( v RS ) na mistrovské utkání ČTS.

děkujeme za pochopení.

za VV TO Sokol Dolní počernice z.s. 

T. Zoubek

9. ročník - Nazdárek 2022
9. ročník – Nazdárek 2022
Ani vedro, ani žízeň nezabránily masochistickým hráčům z Počernic odehrát 9. ročník stále populárnějšího turnaje Nazdárek. Specifického klání nazývaného svými zakladateli (Petr Polcar, Jan Kolečko) „menším lokálním Grand Slamem“ se letos zúčastnilo celkem 18 soutěžních, nesoutěžních i „ne“-tenistů. Los šesti skupin proběhl prazvláštně, postupová pravidla nepochopil nikdo, a nejlepší hráč základní fáze Pavel Boček s vyjádřením o nízké úrovni soupeřů prchl z kurtů již před vyřazovacími boji.
V horní části pavouka dominovali borci věhlasného družstva Buď Fit C, v té dolní se do závěrečných bojů prodrala omladina a Ivan. A byl to právě Ivan (rozuměj Procházka), který ve finálové bitvě bekhendových volnostylařů zesměšnil Petra Bartoníčka a opět po roce se stal korunovaným a nefalšovaným počernickým Nazdárkem. Třetí místo uchmátli společně a nerozdílně Kuba Záhorský se Štěpánem Zoubkem, gentlemanem turnaje byl vyhlášen Petr Polcar, královnami cateringu Jana Bártová a Květa Langhammerová.
Celkové výsledky:
1. Ivan Procházka
2. Petr Bartoníček
3. Kuba Záhorský, Štěpán Zoubek
5.-8. Honza Šnajdr, Tonda Melč, Petr Záhorský, Jirka Velička
P+J

...číst více

Mistrovská utkání dospělých 18.6.2022

18.6.2022

Mistrovská utkání dospělých 18.6.2022

V sobotu 18.6. jsme sehráli 6. kolo mistrovských utkání soutěže družstev. A zase to stálo za to! Již skládání sestavy bylo tentokrát více než napínavé. Přes spoustu omluvenek na poslední chvíli se nám nakonec podařilo složit kompletní oba týmy. Díky moc všem hráčům, kteří byli zdraví, udělali si čas a nastoupili. Speciální díky Vráťovi, který dorazil z naplánované grilovačky mimo Prahu v noci domů, aby ráno mohl nastoupit a byli jsme komplet, a Navymu, který i přes svoji „vachrlatou“ plotýnku nastoupil i do singla a nenechal nás ve štychu. 
A tým sehrál svůj zápas na kurtech SK Meteor Praha A a odvezl si těsnou výhru 5:4. Nastoupili jsme v sestavě, Honza Daněček, Ondra Duffek, Tomáš Brejcha, Roman Franta, Eliška Daněčková, Milena Bohm a do čtyřhry nastoupila ještě Martina Čížková. Po dvouhrách to bylo 3:3 a rozhodovalo se ve čtyřhrách. Holky stejně jako minule nezklamaly a tentokrát Eliška s Martinou získali důležitý bod pro nás, 4:3. O rozhodující bod se postarali Honza s Ondrou.
Tým B hrál utkání na domácích kurtech proti doposud neporaženému týmu LTC Svoboda Praha C. Nastoupili jsme v sestavě Vráťa Jandák, Tomáš Navarra, Štěpán Zoubek, Kuba Záhorský, Pavlína Bočková a Kiki Pospíšilová. Všichni zahráli parádně a pomohli k vítězství 6:3. První letošní start Navyho do dvouhry byl famózní a přinesl bod suverénním způsobem. Štěpán, Kuba a Pavlína si užívali sluníčko a tropické teploty déle, vybojovali své výhry ve třech setech. Po dvouhrách jsme vedli 4:2. Ve čtyřhrách ještě uspěli Pavlína s Kiki a Vráťa s Navym. Díky tomuto výsledku jsme si udrželi teoretickou šanci na postup a při příhodné shodě výsledků… Držte nám palce, rozhodne se v posledním mistrovském utkání.
Díky moc za tyto parádní výkony a výsledky, reprezentaci Tenisového oddílu Sokol Dolní Počernice. Těším se na vaše výkony v posledním mistrovském utkání, které se koná v sobotu 25.6. A tým se pokusí udržet vítěznou sérii na domácích kurtech proti VŠTJ Ekonom Praha. Tým B se představí venku na kurtech TK Praga-Vysočany. Držte nám palce!

Honza Daněček

NAZDÁREK 2022

NAZDÁREK 2022 je takový menší lokální Grand Slam.

Je to turnaj, ve kterém je těžké zvítězit. Nepostačí tenisová dovednost, nadstandardní fyzická příprava, psychická odolnost a skvělá forma, ale také musíte mít řádnou dávku štěstí.

...číst více

14.6.2022

Turnaj PHILIPS

Dne 15.6.2022 je areálu pořadán tenisový turnaj společnosti PHILIPS. 

Po ukončení turnaje budou postupně kurty k dispozici.

Děkujeme za pochopení. 

VV TO Sokol Dolní Počernice z.s 

PRVNÍ ROČNÍK MÍČOVÉHO SEDMIBOJE
První ročník sedmiboje ovládli Navarra s Prajsem
V sobotu 11. června proběhl v rámci sportovišť v Dolních Počernicích historicky první ročník míčového sedmiboje. Celkem 15 mužských dvojic – místních, ale i tvořených účastníky z okolí Prahy, z Liberce, či z Nového Boru – bojovalo ve stolním tenise, basketbale (hod šestek), házené (hod sedmiček), nohejbale, fotbale (penalty), volejbale a tenise. Sportovní maraton zabral ve slunečném počasí více než 9 hodin, dohromady bylo odehráno 105 zápasů (15 v každé disciplíně). V některých kláních uspěli papíroví favorité, jindy se hlasitě radovali se zápalem hrající outsideři. O konečném pořadí a držitelích putovního i ostatních pohárů rozhodla až závěrečná tenisová čtyřhra, v níž finálová účast stačila k celkovému prvenství domácí dvojici Tomáš Navarra/Zdeněk Prajs (32 bodů, 1 vítězná disciplína), druzí skončili Petr Bartoníček/Pavel Zemanec (31 bodů, 3 vítězné disciplíny) a pomyslný bronz si v těsném pořadí odnesli Matouš Sova/Petr Dejml (31 bodů, 2 vítězné disciplíny).
Celkové pořadí:
1. Navarra/Prajs 32 bodů
2. Bartoníček/Zemanec 31 bodů
3. Sova/Dejml 31 bodů
4. Zoubek/Záhorský 25 bodů
5. Protiva/Pokorný 20 bodů
6. Hurtík/Vočko 17 bodů
7. Grygar/Šnajdr 15 bodů
8. Peřinovi 13 bodů
9. Polcar/Procházka 13 bodů
10. Vaško/Doule 10 bodů
11. Bašista/Kovácsik   8 bodů
12. Michálek/Boček   8 bodů
13. Ekrt/Rys   4 body
14. Burda/Regál   2 body
15. Zoubek/Záhorský (ml.) 2 body

...číst více