Soustředění na Šumavě

15. 8. 2021

V hojném, takřka hujerovském, počtu jsme se ve dnech 9. – 14. srpna zúčastnili tenisového soustředění v příhraniční Železné Rudě. Šumavské stmelování stálo za to - více než 30 členů tenisového SoDoPo si pobyt pod kuratelou lídra podobných organizačních akcí Tondy Zoubka užilo měrou vrchovatou.

Zatímco děti se zlepšovaly během dopoledních tréninků vedených Ondrou Duffkem dennodenně, dospělým se dařilo se střídavou úspěšností. Tu se některý z nás udržel na své nízké herní úrovni, jindy se odpolední sparingy zvrhly v nekoukatelnou blamáž. Standard. Bažina.

Sportovní boje v areálu U Jezerního potoka však neprobíhaly pouze na antukových dvorcích, zápolili jsme i v pingpongu, volejbalu, stolním fotbale… Odpolední fáze patřila zejména poznávacím výletům po okolí. V úterý jsme s pomocí lanovky dobyli Špičák a při sestupu na základnu i Čertovo jezero, středa patřila stezce obrany železné opony a výletu na Čeňkovu Pilu (zde byl z řeky Vydry vytažen Kuba Záhorský), ve čtvrtek jsme vyrazili na Pancíř.

Speciální dík si jistě zaslouží „děda Polci“ za organizaci honby za pokladem (Hastrmanem), Štěpa, Áňa, Pája, Andy a Kubové za pomoc při trénování nejmenších i všichni ostatní, kteří museli strávit vyřazení obou našich slavných fotbalových „S“.

I přes menší i větší gastronomické potíže (úterní špagety bolognese a středeční buchtičky se šodó budí Pavla Dočekala i mnoho z nás ze snů dodnes) se akce vskutku vydařila. A co by to bylo za soustředění, kdybychom v jeho závěru neocenili i vítěze jednotlivých soutěžních kategorií?

Tak tedy – plejáda oceněných: 

1.místo ve spotřebě chipsů                 Izy Duffková

Nejkrásnější modré holínky               Maty Bartoníček

Hledač ztracených klíčů                     Elča Záhorská

Cyklisté týdne                                    Ema a Lukáš Lacinovi

Vítězka závodu v lanovém centru            Emča Melčová

Otužilec výjezdu                                David Šnajdr (v kategorii vousáčů Tonda Melč)

Nejlepší organizátor bojovky             Jurko Bašista

Speciální cena „Jan Hus“ Kuba Dočekal (neodvolal svou slávistickou víru, za což byl zákeřně vhozen rudou cháskou do bazénu)

Tak zase příště!

za účastniky zájezdu Bartony